Pakistan – trekking do bazy pod K2

Dlaczego warto?
 • Przeżyjesz górską przygodę
 • Dotrzesz do bazy pod K2
 • Przejedziesz słynną Karakorum Highway
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

Uwielbiasz górskie przeprawy? Chcesz przeżyć przygodę życia? Marzysz o podróży, której nie zapomnisz? Jeśli tak, to wiedz, że ta wyprawa jest właśnie dla Ciebie.
Zapraszamy w usłaną emocjami podróż, która będzie inna niż wszystkie poprzednie. W jej trakcie odwiedzisz Pakistan – gościnny kraj u stóp Himalajów. Oprócz poznania niektórych z miast czy przeprawy po słynnej Karakorum Highway będziesz mieć możliwość dotarcia do bazy pod drugi co do wysokości szczyt Ziemi czyli K2. Każdy dzień będzie inny niż poprzedni: codziennie będziemy odkrywać nowe obszary, a otaczające scenerie zachwycą nawet bardzo doświadczonych podróżników. Wyprawa ta to jednak nie tylko górska przygoda, bo w trakcie tego wyjazdu podejrzysz też codzienność mieszkańców czy zbliżysz się do miejscowej kultury. Czyż nie za tą różnorodność i możliwości kochamy podróżowanie?

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy do Islamabadu.

Dzień

2

ISLAMABAD

Przylot w godzinach nocnych, przejazd do hotelu na nocleg. Po śniadaniu i odpoczynku rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Pakistanu. Islamabad zbudowany został w latach 60 XX wieku i zastąpił ówczesną stolicę czyli Karaczi. Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży on na płaskowyżu Potohar, a od północy graniczy z pasmem górskim Margalla Hills. W trakcie zwiedzania zobaczymy najważniejsze punkty miasta, dowiemy się więcej o jego historii i wtopimy się w tętniącą życiem atmosferę kraju w którym jesteśmy. Nocleg w Islamabadzie.

Dzień

3

ISLAMABAD – NARAN – CHILAS

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą podróż. Naszym pierwszym przystankiem będzie zachwycająca swoim pięknem dolina Naran. Chwila odpoczynku. Stamtąd ruszamy do Chilas – trasa biegnie wzdłuż kolejnych, zapierających dech w piersiach krajobrazów, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Przejedziemy między innymi przełęczą Babusar (4173 m.n.p.m.). Nocleg w Chilas.

Dzień

4

CHILAS - SKARDU

Po wczesnym śniadaniu ruszamy do położonego na wysokości ponad 2200 m.n.p.m miasta Skardu. Część trasy przejedziemy po słynnej „Karakoram Highway” (Szosa Karakorumska), która jest najwyżej położoną drogą na świecie o utwardzonej nawierzchni. Niesamowite widoki gwarantowane! Jeśli pogoda pozwoli to dojrzymy też dziewiąty co do wysokości szczyt świata – Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Na nocleg dojedziemy do Skardu.

Dzień

5

SKARDU i okolice

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek. Skardu to miasto leżące w prowincji Gilgit-Baltistan w którym rozpoczyna się większość wypraw trekkingowych i wspinaczkowych. Mieszkańcy nazywani są Balti, a ich kultura, styl życia czy architektura powiązana jest blisko z Tybetem (dlatego też Skardu nazywane bywa czasem „Małym Tybetem”). Oprócz otoczenia imponujących pasm górskich słynie ono także z przepięknych dolin (między innymi Khaplu czy Shigar). Jeśli będzie możliwość to ruszymy na zwiedzanie okolicy. Na początek udamy się nad jezioro Sadpara, a następnie odwiedzimy malowniczo położony fort Kharpocho (został on wybudowany przez Ali Sher Khana Anchana, który rządził Baltistanem do końca XVI wieku). Czas na delektowanie się panoramą. Jeśli czas pozwoli to tego dnia wyruszymy jeszcze w stronę jezior Kachura. Nocleg w Skardu.

Dzień

6

SKARDU – ASKOLE

Po śniadaniu opuszczamy Skardu i jeepami ruszamy w stronę Askole. Trasa, którą dziś przemierzymy jest niezwykle malownicza. Przejedziemy wzdłuż dolin Shigar i Braldo. Mijać będziemy miejscowe wioski w których podejrzymy codzienne zajęcia serdecznych mieszkańców. W trakcie jazdy z pewnością dostrzeżemy też „królujące” wszędzie nie tylko topole czy brzozy, ale też drzewa morelowe (co ciekawe, sama morela jest bardzo ważnym owocem mającym wiele zastosowań wśród miejscowych, może ona posłużyć również jako dobra przekąska podczas górskich wypraw). Po drodze oczywiście zrobimy sobie kilka przystanków, by delektować się krajobrazami czy ustrzelić niezapomniane zdjęcia. Na nocleg dojedziemy do Askole.

Dzień

7

JHULA (ok. 18 km, ok. 6-7 godzin, 3200 m.n.p.m)

Dzisiaj rozpoczynamy naszą górską wędrówkę. Trekking. Całość potrwa około 6-7 godzin, a w jego trakcie podziwiać będziemy piękno otaczających nas scenerii. Wyprawę rozpoczniemy szlakiem prowadzącym przez pola pszenicy i prosa, wśród drzew wierzb i topoli. Po raz pierwszy spróbujemy też spaceru po morenie. Po odpoczynku ruszamy w kierunku Jhula, gdzie spędzimy noc. W zależności od poziomu wody w rzece: przeprawimy się albo przez nią, albo pójdziemy w górę rzeki, by przejść przez drewniany most. Na nocleg dojdziemy do Jhula (3200 m.n.p.m).

Dzień

8

PAIJU (ok. 16,6 km, ok. 6-7 godzin, 3380 m.n.p.m)

Dzisiejszy trekking rozpoczniemy nieco wcześniej, by uniknąć zalanej przez topniejący lodowiec ścieżki. Celem naszej dzisiejszej wędrówki będzie Paiju do którego dotrzemy w około 6-7 godzin. Po dotarciu czas wolny na delektowanie się widokami na imponujące szczyty oraz lodowiec Baltoro. Będzie też okazja, by odpocząć przed kolejnymi wędrówkami. Nocleg.

Dzień

9

URDUKAS (ok. 15,9 km, ok. 7-8 godzin, 4130 m.n.p.m)

Dzisiaj ruszamy do położonego na wysokości 4130 m.n.p.m kempingu Urdukas. Z racji tego, że jesteśmy coraz wyżej wędrówka jest coraz bardziej wymagająca. Nagrodą będzie niesamowity widok, który będziemy mogli podziwiać z obozu. Nocleg.

Dzień

10

GORO-II (ok. 12 km, ok. 5-7 godzin, 4236 m.n.p.m)

Kontynuujemy trekking. Część trasy przebiegać będzie po nagim lodowcu czy morenie, dlatego należy nastawić się na pewne trudności. Trasa przebiega wśród zapierających dech w piersiach, spektakularnych widoków na górskie szczyty. Nocleg.

Dzień

11

CONCORDIA (ok. 9,2 km, ok. 5 godzin, 4572 m.n.p.m.)

O poranku ruszamy w około 5-godzinny trekking w stronę najbardziej imponującego kempingu na świecie. Jeśli pogoda nie spłata nam figla w nagrodę zobaczymy nadzwyczajne szczyty pasm górskich, w tym majestatyczną koronę K2. Wrażenie, że najbardziej zachwycające szczyty świata są na wyciągnięcie Twojej ręki jest niesamowite! Nocleg.

Dzień

12

K2 BC (10 km, 5 godzin, ok. 5150 m.n.p.m)

Miejsce do którego dziś dotrzemy będzie punktem kulminacyjnym całej wyprawy. Naszym dzisiejszym celem będzie baza pod K2, gdzie będziemy mieli okazję spotkać wspinaczy, którzy rozbili swoje obozy z nadzieją wspięcia się na ten jeden z najbardziej wymagających szczytów świata. Po dotarciu czas na herbatę i delektowanie się okolicznymi krajobrazami. Obiecujemy, że ten dzień zabierze nas w świat, który czeka tylko na nielicznych. Widoków, które dziś będziemy podziwiać nie sposób opisać słowami. Nocleg.

Dzień

13

CONCORDIA

Po wczesnym śniadaniu powrót do bazy Concordia. Nocleg.

Dzień

14

BIANGO/GORO I

Dzisiaj ruszamy w spokojną (w porównaniu do poprzednich) trwającą około 7 godzin wędrówkę. Celem tej podróży będzie nasza baza – Goro I. Nocleg.

Dzień

15

KHOBURTSE

Dzisiejsza wędrówka potrwa około 5-6 godzin. Schodzimy w dół lodowcem Baltoro idąc po jego środkowej morenie. Następnie zielonymi zboczami Urdukus wędrujemy jeszcze niżej. W trakcie wędrówki delektować się będziemy między innymi wspaniałym widokiem na Wieże Trango (grupę szczytów w Karakorum). Jeśli pogoda pozwoli ujrzymy też szczyty Choricho (6756 m.n.p.m) czy Biaho. Nocleg.

Dzień

16

BARDUMAL

Kontynuujemy trekking (dzisiejszy potrwa około 7-8 godzin). Wędrówka przebiega wśród kolejnych imponujących pejzaży, orzeźwiających, czystych strumieni czy gajów. Nocleg.

Dzień

17

ASKOLI

Dzisiaj czeka nas około 6 godzinna wędrówka. Jej celem będzie baza Askoli. Nocleg.

Dzień

18

SKARDU

Po śniadaniu wsiadamy w jeepy, które zawiozą nas z powrotem do Skardu (transfer około 6-7 godzin). Droga powrotna jest niezwykle malownicza. Mijając miejscowe wioski z pewnością niejednokrotnie zobaczymy uśmiechniętych, witających się z nami mieszkańców. Nocleg w Skardu.

Dzień

19

SKARDU – ISLAMABAD/CHILAS

Przelot lokalnymi liniami lotniczymi ze Skardu do Islamabadu. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Islamabadzie. (W przypadku odwołania lotu z powodu pogody nastąpi przejazd do Chilas i nocleg w Chilas).

Dzień

20

ISLAMABAD

Czas wolny (jeśli przelot do Islamabadu odbył się zgodnie z planowanymi godzinami). Jeśli będą chęci i czas pozwoli to udamy się do położonej około 50 km od stolicy Pakistanu Taxili. Uważa się, że to właśnie w Taxila narodziły się najbardziej interesujące cywilizacje świata. W przypadku odwołania lotu dnia poprzedniego dzisiaj nastąpi przejazd z Chilas do Islamabadu (z przystankiem w Besham). Nocleg w Islamabadzie.

Dzień

21

POŻEGNANIE

Wylot do Polski w godzinach wczesnoporannych. Przylot do Polski w godzinach popołudniowych.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przebieg programu uzależniony jest od warunków pogodowych.
Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami w sekcji „Szczegóły”.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (4500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Islamabad-Warszawa to ok. 3000 PLN -3500 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • WIZA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

CENA OBEJMUJE

 • 20 noclegów zgodnie z programem
 • Lokalny przelot w Pakistanie
 • Wyżywienie 3 razy dziennie
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus, samochody 4×4)
 • Zaproszenie do wizy
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę miejscowego przewodnika
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Islamabad-Warszawa (ok. 3000 PLN – 3500 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wizy – ok. 300 PLN
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1260 PLN (w tym też pojedynczy namiot)
Jak się zapisać?
Krok

1Zadzwoń do nas: kom. 533 593 933 lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

Krok

4Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą.
Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

Krok

5W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • 8 noclegów w hotelach, pensjonatach (pokoje 2-osobowe)
 • 12 noclegów w obozowisku: namioty 2-osobowe (koniecznie trzeba mieć ze sobą dobrej jakości śpiwór)
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Pakistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROGRAMU

 • od decydujących się na podróż wymagana jest dobra kondycja fizyczna; osoby te powinny mieć też doświadczenie w trekkingach wysokogórskich (4000-5150 m.n.p.m.)
 • trekking rozpoczynamy od bazy Askoli (ok. 3050 m.n.p.m); w ciągu tygodnia pokonujemy przewyższenie około 2000 metrów (aż do bazy pod K2 – ok. 5150 m.n.p.m.); różnica wysokości pokonywana jest więc stopniowo przez kilka dni, co daje czas na aklimatyzację na każdej z wysokości (szybkość aklimatyzacji zależy jednak od indywidualnych cech każdego z Uczestników)
 • przebieg wyprawy jest uzależniony od warunków pogodowych; ze względu na ich nieprzewidywalność należy być przygotowanym na wszystkie możliwe opcje pogodowe (trzeba być przygotowanym na pogodę słoneczną i suchą, wilgotną czy opady)
 • w trakcie pierwszych dwóch dni trekkingu panujący klimat jest suchy – rekomendujemy spożywanie dużych ilości wody, co ochroni przed ewentualnym odwodnieniem; warto też posiadać ze sobą kremy z filtrem UV, które ochronią przed ewentualnymi oparzeniami słonecznymi
 • od 3 dnia wspinaczki będziemy mieli do czynienia ze wspinaczką po lodowcu czy gołej morenie; na naszej trasie pojawiać się będą też szczeliny czy głazy, dlatego podróżujący muszą podążać dokładnie tym samym szlakiem co przewodnik (to właśnie ta osoba zna najlepiej całą trasę, dlatego na podróżującym spoczywa obowiązek stosowania się do zaleceń lokalnego przewodnika); podróżujący są zobowiązani trzymać się pozostałej części grupy i nie oddalać się od przewodnika
 • na wysokościach mogą pojawić się problemy z oddychaniem, na co również należy być przygotowanym – oczywiście lokalny przewodnik pomoże w razie takiej sytuacji i doradzi jak najłagodniej sobie z tym problem poradzić (pomocne dla niektórych osób są suszone morele)
 • podróżujący musi zabrać ze sobą wszystkie przyjmowane regularnie leki
 • w przypadku niemożności kontynuacji trekkingu (ze względu na np. problemy z oddychaniem czy chorobę wysokościową) podróżujący zostanie sprowadzony w niższe partie
 • w trakcie wspinaczki należy nastawić się na sprzyjające temperatury w ciągu dnia (oczywiście nie ma na to jednej reguły), jednak noce są dużo chłodniejsze, więc trzeba być przygotowanym na takie warunki
 • podróżujący są zobowiązani do posiadania dobrej jakości butów trekkingowych, ciepłej odzieży, dobrej jakości śpiwora (do -20 stopni Celsjusza), kijków trekkingowych (nie jest konieczne posiadanie przy sobie raków)
 • w trakcie trwania trekkingu podróżujący nosi ze sobą bagaż z niezbędnymi przedmiotami (typu woda pitna, przekąski, krem z filtrem UV, itp. – najlepiej około 5kg-8kg, aby nie było to nazbyt uciążliwe), natomiast każdemu podróżującemu przysługuje posiadanie bagażu o wadze około 15 kg, który będzie transportowany przez tragarzy czy muły
 • oprócz namiotów dla podróżujących dostępny będzie również namiot z toaletą
 • osobą, która towarzyszy w trakcie podróży będzie także kucharz (do dyspozycji klientów będzie podstawowy sprzęt kuchenny czy kuchenne przybory)
 • w przypadku niemożności kontynuowania trekkingu podróżujący zostaje sprowadzony w niższe partie; jeśli zejście będzie wymagało poniesienia dodatkowych kosztów to są one pokrywane przez podróżującego na miejscu (koszt to ok. 70-90 USD/doba, jednak ewentualne koszty i ich wysokość zależy od danej sytuacji)
 • podczas wspinaczki podróżujący nocują w 2-osobowych namiotach (istnieje możliwość dopłaty do gwarancji namiotu 1-osobowego – więcej informacji w sekcji „Cena nie obejmuje”); namioty wyposażone są w materace i najpotrzebniejsze rzeczy; podróżujący musi posiadać ze sobą dobrej jakości śpiwór (najlepiej do -20 stopni Celsjusza)

POGODA
Pakistan to kraj w którym temperatura jest bardzo zróżnicowana. Generalnie występuje tam mała ilość opadów. Tereny znajdujące się na południu kraju są ciepłe, północ kraju natomiast jest chłodniejsza.

CZAS
+3 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +4 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językami urzędowymi są urdu i angielski, jednak w niektórych rejonach kraju znajomość angielskiego nie jest powszechna.

RELIGIA
W Pakistanie przeważa islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Pakistanu jest rupia pakistańska (PKR). 1 rupia = 100 pajs. Bankomaty w Pakistanie występują jedynie w stolicy i kilku większych miastach, nie należy więc na nie za bardzo liczyć. Gotówka jest najbardziej sprawdzonym środkiem płatniczym w Pakistanie. Zabieramy więc ze sobą gotówkę i na bieżąco wymieniamy na miejscu. Zaleca się zabranie ze sobą dolarów amerykańskich.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi nie jest niestety powszechny. Kawiarenki internetowe bywają dostępne w większych miastach.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrą opcją jest też zakup karty SIM lokalnego operatora. Proszę jednak pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach/pensjonatach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Pakistanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ/CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
– Pakistan to państwo w którym religia odgrywa ważną rolę w życiu codziennym, należy więc przestrzegać pewnych zasad co do ubioru. Należy zachować umiar – unikać roznegliżowania. Nie trzeba obowiązkowo nosić chusty i przykrywać włosów, ale bardzo krótkie spodenki, czy duże dekolty nie będą dobrze widziane. Przed wejściem do meczetu należy obowiązkowo zdjąć buty.
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– polar/bluza na chłodniejsze wieczory, kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie robioną biżuterię
– przyprawy (chilli, kurkumę, anyż, cynamon)
– wyroby skórzane
– szale, odzież

OPIS TRANSPORTU

 • wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • samochody 4×4
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h