Afganistan – nieznany kraj Azji

Dlaczego warto?
 • Poznasz Afganistan – nieznany kraj Azji
 • Zwiedzisz miasta takie jak Kabul, Bamian czy Mazar-i Szarif
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-10 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

W trakcie tej podróży odkryjemy Afganistan – jeden z krajów Azji Południowej. Naszą podróż rozpoczniemy od zwiedzania stolicy i największego miasta czyli Kabulu. W trakcie wyprawy odwiedzimy też Mazar-i Szarif (jedno z najważniejszych miast dla wyznawców islamu w Afganistanie) czy Bamian (które słynie z pozostałości po kulcie buddyjskim). Oprócz tego będzie też możliwość, by zobaczyć najpiękniejsze jeziora kraju – jeziora Band-e Amir czy udać się w stronę przepięknej Doliny Pandższir. Podróż więc będzie usłana emocjami, a każdy dzień będzie inny niż poprzedni.
Chcesz przeżyć wyprawę inną niż wszystkie poprzednie? Szukasz wyjazdu innego niż to, co oferuje rynek turystyczny? Afganistan to kraj dla Ciebie.

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy.

Dzień

2

KABUL

Poranny przylot do Kabulu – stolicy i największego miasta w Afganistanie. Zwiedzanie w trakcie którego odwiedzimy między innymi miejscowe muzeum, gdzie dowiemy się nieco o kraju w którym jesteśmy. Zobaczymy też pałac oraz słynne ogrody Babura, zajmujące imponujący obszar ponad 11 hektarów (niegdyś służyły one jako miejsce wypoczynku dla władców z dynastii Mogołów). Będzie też czas na spacery po mieście, które pozwolą nam się wczuć w atmosferę i klimat Kabulu. Nocleg w Kabulu.

Dzień

3

KABUL – MAZAR-I SZARIF

Transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do do Mazar-i Szarif – największego miasta północnej części Afganistanu, którego nazwa oznacza „Grób Księcia”. To właśnie tutaj znajduje się imponujący Błękitny Meczet będący jedną z najważniejszych świątyń mieszkających w Afganistanie wyznawców islamu (oczywiście będzie okazja, by ujrzeć tą świątynię na własne oczy). Mazar-i Szarif znane jest też jako jedno z najważniejszych miast w którym produkuje się dywany. Nocleg w Mazar-i Szarif.

Dzień

4

MAZAR-I SZARIF – BALCH - MAZAR-I SZARIF

Po śniadaniu udamy się w stronę znajdującego się nieopodal Mazar-i Szarif miasta Balch. Leży ono na równinie Baktrii i założono je już najprawdopodobniej około VI wieku p.n.e. Uważa się, że to właśnie stąd pochodzi wielu wybitnych uczonych, lekarzy czy poetów (miasto odegrało bardzo ważną rolę w rozwoju języka i literatury perskiej). Zwiedzanie podczas którego zobaczymy najważniejsze miejsca, w tym zabytkową cytadelę. Na nocleg wrócimy do Mazar-i Szarif.

Dzień

5

MAZAR-I SZARIF – SAMANGAN - MAZAR-I SZARIF

Po śniadaniu ruszamy odkrywać okolicę Samangan. Zobaczymy między innymi słynne stanowisko Takht-i-Rustam. Jego powstanie datuje się na IV oraz V wiek i usytuowane jest ono na wzgórzu, skąd można podziwiać okolicę. Na nocleg wrócimy do Mazar-i Szarif.

Dzień

6

MAZAR-I SZARIF – KABUL – DOLINA PANDŻSZIR – KABUL

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi przelot powrotny do Kabulu. Po przylocie udamy się w stronę doliny Pandższir. Zobaczymy tam między innymi grobowiec Ahmada Szah Masuda – afgańskiego polityka i dowódcy wojskowego, który wykazał się niezwykłą walecznością i umiejętnościami podczas obrony doliny przed wojskami radzieckimi (dzięki jego postawie został nadany mu przydomek „Lwa Padższiru”). Na nocleg wrócimy do Kabulu.

Dzień

7

KABUL – BAMIAN

Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do Bamian – miasta będącego jednym z najważniejszych centrów buddyzmu w całym Afganistanie (znajduje się tutaj wiele pozostałości związanych z kultem buddyjskim). Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży ono u w górach Hindukusz u podnóży masywu Baba. Po przylocie czas na odkrywanie okolicy, w trakcie którego zobaczymy między innymi zabytkowe jaskinie (które służyły ludziom jako mieszkania). Nocleg w Bamian.

Dzień

8

BAMIAN

Po śniadaniu udamy się na znajdujący się w centrum miasta bazar. Będzie to niesamowita okazja, by poczuć miejscową atmosferę i podejrzeć codzienność mieszkańców. Następnie udamy się w stronę Darya Ajdhahar (lub inaczej Doliny Smoka), gdzie będziemy mogli zobaczyć imponujących rozmiarów formację skalną (według legend jest ona pozostałością po czasach w których smok prześladował mieszkańców wioski do czasu aż Hazrat Ali – mąż Fatimy czyli córki proroka Mahometa – nie zabił go). Nocleg w Bamian.

Dzień

9

BAMIAN – BAND-E AMIR – BAMIAN

Dzisiaj czeka nas kolejny dzień pełen atrakcji. Po śniadaniu ruszamy w stronę niesamowitego obszaru jakim jest teren kilku jezior Band-e Amir (jest ich sześć i leżą one na terenie pierwszego parku narodowego w Afganistanie utworzonego w 2009 roku). Kolor ich wód jest wyjątkowy, gdyż mienią się one barwami od szafirowych do turkusowych. Według legend zbiorniki te zostały stworzone przez zięcia Mahometa, dlatego też wierzy się w ich lecznicze moce, co powoduje, że są one celem pielgrzymek. W zależności od chęci i sił: spacer lub odpoczynek wśród zapierających dech w piersiach widoków. Na nocleg wrócimy do Bamian.

Dzień

10

BAMIAN

Dzisiaj zobaczymy między innymi zabytkowe miasto-cytadelę Shahr-e Gholghola. Miejsce to nazywane bywa też „Miastem Krzyków” ze względu na mającą tam miejsce masakrę dokonaną przez mongolskiego zdobywcę Czyngis-Chana (XIII wiek). Trasa, którą przemierzymy jest niesamowita, dlatego z pewnością będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po dotarciu zwiedzanie i delektowanie się panoramą. Nocleg w Bamian.

Dzień

11

BAMIAN – KABUL

Poranny transfer na lotnisko. Przelot do Kabulu. Po przylocie czeka nas wycieczka do Pul-i-Sayad (miejsca leżącego w afgańskiej prowincji Kapisa). Na nocleg wrócimy do Kabulu. Czas wolny. Nocleg w Kabulu.

Dzień

12

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotu czas wolny lub transfer na lotnisko. Wylot z Kabulu. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Ze względu na wewnętrzne regulacje kraju program zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-6 osób) CENA (7-10 osób)

10.02-21.02.2021

18560 PLN

16960 PLN

31.03-11.04.2021

PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

02.06-13.06.2021

PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

08.09-19.09.2021

PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kabul-Warszawa to ok. 3300 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3300 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

CENA OBEJMUJE

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Kabul-Warszawa (do kwoty 3300 PLN)
 • 4 przeloty lokalne (Kabul – Mazar-i Szarif; Mazar-i Szarif – Kabul; Kabul – Bamian; Bamian – Kabul)
 • 10 noclegów zgodnie z programem (hotele, pensjonaty)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty samochód/minivan, samochody 4×4)
 • Wizę wjazdową
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Wyżywienia nieujętego w programie (10-20 USD/1 os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1960 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-osobowe).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Afganistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

OPIS TRANSPORTU

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan; samochody 4×4
 • Przelot lokalny na trasie Kabul – Mazar-i Szarif
 • Przelot lokalny na trasie Mazar-i Szarif – Kabul
 • Przelot lokalny na trasie Kabul – Bamian
 • Przelot lokalny na trasie Bamian – Kabul
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h