Maroko – Sylwester na Saharze

Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz potwierdzone wycieczki
Dlaczego warto?
 • Spędzisz niezapomnianą Noc Sylwestrową
 • Przejedziesz przez zapierające dech w piersiach wąwozy i przełęcze
 • Poznasz lokalnych mieszkańców i podejrzysz ich codzienne życie
 • Posmakujesz tradycyjnych, oryginalnych, marokańskich potraw
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-8 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilotMartyna Łukasiak, która jest nie tylko pilotem naszych wypraw, ale również autorką tego unikalnego programu. Dzięki temu, że mieszka w Maroko od lat, doskonale zna teren i ludzi, co pozwala jej idealnie dopasować program wyjazdu do Waszych potrzeb i pokazać Wam Maroko z perspektywy lokalsa

Sylwester na Saharze to wyjątkowa podróż nie tylko dla tych, którzy chcą wejść w nowy rok z przytupem, ale przede wszystkim dla tych, którzy chcą poznać Maroko takie, jakie jest naprawdę. Podczas tej podróży odwiedzimy mniej turystyczne regiony tego kraju, poznamy serdecznych mieszkańców, zobaczymy na własne oczy jak wygląda ich codzienne życie i spróbujemy lokalnych specjałów. Jednego dnia pospacerujemy po niesamowicie gwarnym targowisku, a innego zatańczymy w rytm marokańskiej muzyki. Czy nie brzmi to nadzwyczajnie? Z pewnością tak, dlatego wyjedź z nami w tę niezapomnianą podróż do Maroko!

Program
Dzień

1

WARSZAWA – MARRAKESZ

Przelot z Warszawy do Marrakeszu. Transfer z lotniska do starego miasta. W zależności od godzin przylotu wieczorny spacer.

Zabieramy Was na początek do czerwonego miasta , zbudowanego dawno temu z miłości w samym sercu wielkiej oazy, do Marrakeszu. Otoczy Was gorące Afrykańskie słonce oraz malinowy róż , bo taki jest kolor murów i domów w tym miesicie.

Kiedy słońce będzie się chować za czerwone mury miasta, siądziemy na dachu kawiarni, na placu Jemna El Fna, czyli w samym centrum cyrku. Właśnie taka jest tam atmosfera. To tam od stuleci przychodzą opowiadacze bajek, wróżbiarze, a zaklinacze węży z całych sił dmą w piszczałki. To tam wpadasz w trans muzyki byłych niewolników z Sahary, pijesz magiczną piernikówkę, jesz rosół ze ślimaków. Po prostu czujesz że żyjesz!

A Życie w Marrakeszu trwa całą dobą, nigdy się nie kończy , czasem zwalnia. Możemy udać się do egzotycznego klubu z orientalną muzyką i znakomitym jedzeniem.

W tym dniu kolacja płatna we własnym zakresie.

Nocleg w Marrakeszu.

Dzień

2

ATLAS WYSOKI

Dzisiaj wjeżdżamy w najwyższe góry Maroka, w Atlas Wysoki. Przeprawimy się przełęczą, którą jeszcze 100 lat temu jechały objuczone wielbłądy z Sahary. Góry Atlasu są tak kolorowe, jak te dywany, które tkają tubylki i jak cały ich świat, ubrania , biżuteria, warzywa na talerzu.

Zajrzymy do wiosek, gdzie kręcono liczne fil,y. Odwiedzimy dawną rezydencję paszy Marrakeszu i ocenimy jaki miał gust. Zobaczymy kazby – zamki z gliny; zielony, soczysty kolor oaz błękit nieba, czerwona ziemia, rude domy z gliny, wulkaniczne, czarne jak atrament skały, ukryte doliny

Nocleg.

Dzień

3

DZIKA SAHARA

Wyjątkowy dzień ! Udamy się na dziką Saharę! Będzie off road fragmentem legendarnej trasy Paryż – Dakar.

Na zachód słońca można wyruszyć w karawanie wielbłądów.

Po pełnym atrakcji dniu czeka nas kolacja nomadów – przygotowana specjalnie dla nas plus lampka szarego wina (specjalność Maroka!) na pożegnanie starego roku.

Uwaga! Na Saharze o tej porze roku jest bardzo zimno w nocy, temperatura nad ranem spada do 0.

Nocleg w obozie na pustyni.

Dzień

4

SAHARA

Przywita nas wschód słońca na pustyni. Śniadanie specjalnie dla nas, mocna jak życie herbata i …wyruszamy dalej przez piękną pustynie (off road ponad godzinę do głównej drogi )

Poźniej legendarną trasą karawan wzdłuż rzeki Draa , gdzie w gaju palmowym schowały się zamki z gliny, czyli kazby. Pochodzimy po takiej wiosce, zajrzymy do środka i zobaczymy jak żyją tutaj ludzie..

Nocleg w gaju palmowym w wygodnym malutkim hoteliku.

Dzień

5

POWRÓT DO MARRAKESZU

Czas wracać do Marrakeszu. Przejazd ok. 250 km.

Dziś kolacja we własnym zakresie.

Dzień

6

MARRAKESZ - ESSAOUIRA

Przejazd do Essaouira czyli najstarszego portu w Afryce Zachodniej.

Spacer po najciekawszych zakamarkach starego miasta. Jest to „biało-niebieskie” miasteczko o „artystycznej” duszy. Słynie ono obecnie z warsztatów srebra, pysznych owoców morza, ryb oraz ze świetnych ciastkarń. Miejsce to jest też pełne leczniczej muzyki, która podobno „wypędza z ciała złe duchy”. Jego największą atrakcją jest najstarszy na zachodnim wybrzeżu Afryki port.

Nocleg w Essaouira.

Dzień

7

ESSAOUIRA

Dziś czeka nas relaks nad Oceanem. Nabierzemy sił na cały rok!

Nocleg w Essaouira.

Dzień

8

POŻEGNANIE

Transfer na lotnisko w Marrakeszu (ok. 4h) Wylot.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-5 osób) CENA (6-8 osób)

29.12.2023-05.01.2024

8 660 PLN

7 960 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Marrakesz-Warszawa to ok. 1500 – 2000 PLN (linie Wizzair),  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 7 noclegów zgodnie z programem – (pokoje 2-osobowe)
 • Śniadania
 • Kolacje (oprócz Marrakeszu)
 • Transport zgodnie z programem (wynajęte, komfortowe samochody terenowe i doświadczeni kierowcy)
 • Opiekę polskiego pilota (Martyny Łukasiak)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Marrakesz-Warszawa
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Uznaniowych napiwków
 • Napojów do posiłków
 • 2 kolacji w Marrakeszu
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. (w miarę dostępności)
Jak się zapisać?
Krok

1Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

Krok

4Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą.
Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

Krok

5W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Galeria
Szczegóły

POGODA
W Maroku wyróżnić można 4 strefy klimatyczne, różniące się od siebie pogodą w poszczególnych okresach.  Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień (temperatury nie są tak wysokie jak latem), jednak tak naprawdę każdy okres jest dobry, aby odwiedzić ten kraj.  Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dzień jest bardzo ciepły to wieczory bywają dość chłodne, dlatego powinno się mieć ze sobą okrycie wierzchnie.

CZAS
-1 godzina w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Marokańczycy mówią także w języku berberskim. W biznesie i turystyce dominuje język francuski, a w niektórych miejscach można porozumieć się także uproszczonym angielskim.

RELIGIA
Dominującą religią jest islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dirham marokański. Najlepiej jednak mieć ze sobą Euro, które bez problemu wymienić można na miejscu, np. w banku lub kantorze (należy jednak unikać kantorów w hotelach lub na lotniskach, ponieważ obowiązujący tam kurs wymiany jest zwykle inny). Bez problemu można także wypłacać pieniądze z wielu dostępnych bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest porozumiewanie się choćby za pomocą Skype.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Obowiązuje ruch prawostronny. Na drogach trzeba być ostrożnym, ponieważ Marokańczykom zdarza się łamać przepisy drogowe. Co prawda, na wielu ulicach porządku pilnuje żandarmeria i policja, jednak w większości przypadków są to ulice ruchliwe, więc zadaniem służb jest jedynie kierowanie ruchem.

JEDZENIE
Marokańskich potraw spróbować można zarówno w restauracjach, jak i na targach i bazarach. Niemalże wszędzie można zjeść słynny tażin (tajin) (ryż, kurczak, warzywa). Marokańczycy jedzą także dużo tradycyjnego, pysznego chleba oraz słyną z godnych polecenia wyrobów cukierniczych.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Maroka nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– zgodnie z lokalnym prawem do meczetu mogą wchodzić jedynie wyznawcy islamu, jednak podczas podróży odwiedzimy te miejsca święte, do których wejście jest możliwe nie tylko dla muzułmanów, należy więc wtedy pamięć o odpowiednim ubiorze (chusty, dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
Pamiątek należy szukać na sukach, czyli targowiskach. Można tam kupić:
-wyroby ceramiczne (przede wszystkim tażin (tadżin) czyli tradycyjne marokańskie naczynie)
-przyprawy (szafran, kurkuma, kolendra) lub mieszanki przypraw (nazywane ras-el-hanout)
-dywany
-babouche (tradycyjne pantofle wykonane ręcznie z miękkiej skóry)

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Obywatele RP nie potrzebują wiz. Na granicy muszą oni okazać PASZPORT (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Maroka).

Opis transportu

 • wynajęte, komfortowe samochody terenowe
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h