Dzikie Maroko

Szukasz potwierdzonego wyjazdu?

Odwiedź stronę naszej drugiej marki - GLOBZON TRAVEL.
Znajdziesz tam aktualną listę potwierdzonych wycieczek, które organizujemy.

Zobacz potwierdzone wycieczki
Dlaczego warto?
 • Poznasz Maroko poza szlakiem
 • Spróbujesz typowych, lokalnych przysmaków
 • Poznasz lokalnych mieszkańców, ich sztukę i kulturę
 • Spędzisz noc na pustyni, zobaczysz Wielki Atlas
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot
 •  

Wyprawa „Dzikie Maroko” przeznaczona jest dla tych, którzy chcą poznać Maroko takie, jakie jest naprawdę. Odwiedzimy mniej turystyczne regiony tego kraju, poznamy lokalnych mieszkańców i zobaczymy na własne oczy jak wygląda ich codzienne życie. Skosztujemy tradycyjnych przysmaków. Czy nie brzmi to nadzwyczajnie? Z pewnością tak, dlatego wyjedź z nami w tę niezapomnianą podróż do Maroko!

Program
Dzień

1

Kiedy czujesz ze żyjesz

Wylot z Polski (lot bezpośredni lub z przesiadką). Przylot do Marrakeszu. Transfer z lotniska do starego miasta. Zabieramy Was na początek do czerwonego miasta – Marrakeszu. Miasta zbudowanego z miłości, dawno temu, w samym sercu wielkiej oazy. Otoczy Was gorące afrykańskie słonce oraz malinowy róż , bo taki jest kolor murów i domów w tym mieście. Po podróży wypoczniecie w eleganckim riadzie, z patio w środku. Można usiąść na dachu rozkoszować się pachnąca miętową herbatą i patrzeć na kolorowe i gwarne życie starego miasta . Riad to taka oaza spokoju w gwarnym starym mieście.
Co będziemy robić ? Okryjemy sekrety starego miasta. Pobuszujemy wśród zapachów i kolorów po największym targu ( souk) w Afryce Północnej. Pospacerujemy po Ogrodzie Sekretów. Zanurzymy się w piękno egzotycznych roślin w słynnych ogrodach, które projektował Y.S.L. Może Ty też znajdziesz twórcze inspiracje w kolorze nieba nad Atlasem Wysokiem?

Kiedy słońce będzie się chować za czerwone mury miasta, siądziemy na dachu kawiarni, na placu Jemna El Fna, czyli w samym centrum cyrku. Taka jest tam atmosfera. To tam od stuleci przychodzą opowiadacze bajek, wróżbiarze a zaklinacze węży z całych sił dmą w piszczałki. To tam wpadasz w trans muzyki byłych niewolników z Sahary, pijesz magiczną piernikówkę, jesz rosół ze ślimaków. Po prostu czujesz że żyjesz!

A Życie w Marrakeszu trwa całą dobą, nigdy się nie kończy , czasem tylko trochę zwalnia.
Wieczorem, dla chętnych wyjście na uroczystą kolację do ekskluzywniej marokańskiej restauracji hotelu La Mamounia.

Dzień

2

Kiedy odkrywasz na nowo ile świat może mieć kolorów

Dzisiaj wjeżdżamy w najwyższe góry Maroka, w Atlas Wysoki. Przeprawimy się przełęczą, którą jeszcze 100 lat temu jechały objuczone wielbłądy z Sahary. Góry Atlasu są tak kolorowe jak te dywany, które tkają tubylki i jak cały ich świat, ubrania , biżuteria, warzywa na talerzu.
Co zobaczymy w tym dniu ? Zabierzemy Was tam, gdzie gwiazdy filmowe pozowały do zdjęć, gdzie kręcono znane filmy, czyli do glinianej wioski Ait Ben Haddou. Odwiedzimy dawną rezydencję paszy Marrakeszu (tak, ten sam u którego byliśmy na kawie:), ukrytą w górach. Niewiele zostało z tej budowli, ale można zobaczyć jaki gust miał i na co wydawał pieniądze jeden z najbogatszych ludzi XX wieku. Zielony soczysty kolor oaz, błękit nieba, czerwona ziemia, rude domy z gliny , wulkaniczne czarne jak atrament skały , ukryte doliny. Kazby czyli zamki z gliny …

Na nocleg zabieramy Was w okolice filmowej wioski Ait Ben Haddou, do nowoczesnej kazby – hotelu. Pięknie wykonanej z tradycyjnych materiałów: glina i drewno. Gdzie odpoczniecie na kolorowych poduchach przy aromantycznej herbacie. Na kolację będą zdrowe przysmaki regionu, duszone w glinianym garnku „ tajine”

Dzień

3

W dolinie różanej, wśród czerwonych skał wąwozu Dades

Dzisiaj poznacie świat rycerzy Berberów z doliny róży damasceńskiej (kwitnie tylko w maju) oraz tubylców, którzy częściej niż samochodem przemieszczają się na osiołku lub mule. Udamy się na szlak 100 kazb, bo w takich warowniach niegdyś mieszkali zarządcy tego regionu .
Co będziemy dzisiaj robić? Przejdziemy przez miasto Ouarzazte – znane z jeden z większych w świecie wytwórni filmowych. Odwiedzimy region, gdzie w maju kwitnie róża damasceńska i dowiemy się do czego używają jej tubylcy. Mała podpowiedź – podobno róża ma moc odganiania złych duchów. Udamy się bezdrożami przez góry Atlasu (off road), a po drodze może uda nam się spotkać nomadów, którzy wypasają w tym rejonie zwierzęta. Poznamy niesamowite formacje skalne wąwozu Dades. Pospacerujemy pomiędzy zamkami z gliny, czyli słynnymi kazbami
Noc spędzimy w górskiej oberży prowadzonej przez rodzinę Berberów, z pięknym widokiem na góry i znakomitą domową kuchnią.

Dzień

4

W poszukiwaniu niebieskich mężczyzn (Sahara)

Hura!!! Przygodo witaj! Już Cię woła gorący i pachnący piaskiem wiatr z Sahary, bo dzisiaj to dzień kiedy skosztujecie lokalnego afrodyzjaku. To dzień kiedy poznacie niebieskich mężczyzn i zajrzycie w ich błyszczące jak gwiazdy oczy. Wieczorem przy ognisku, usłyszycie niejedną historię o ich życiu tutaj. Nomadzi obudzą Twoje ciało do tańca, grając rytmicznie na bębnach. A gdy wszystko ucichnie, będziesz tylko Ty i mrugające do Ciebie gwiazdy na czarnym niebie… Połóż się na wydmie , przytul głowę do piasku jak do poduszki i obserwuj spadające gwiazdy.
Nocleg w obozowisku przygotowanym dla Was na Saharze, przestronne namioty, wygodne miejsca wypoczynku, romantyczna atmosfera. Biwak LUX. Kolacja – smaki nomadów.

Dzień

5

W gaju palmowym

Przywita nas słońce na Saharze, tradycyjne śniadanie i aromatyczna herbata – mocna jak życie i słodka jak miłość. Po spokojnym poranku, ruszamy w dalszą drogę. Wjeżdżamy na transsaharyjski szlak karawan, jedziemy w stronę doliny rzeki Draa. Trasa biegnie wzdłuż gai palmowych oraz przy ufortyfikowanych wioskach z gliny: „ksarach” i „kazbach” czyli zamkach dawnych zarządców. Pospacerujecie po takiej wiosce, zajrzycie do kazby, poznacie ludzi którzy tam mieszkają.
Będziecie spać w samym sercu gaju palmowego, w pięknej kazbie – zamku z gliny. Będzie Wam towarzyszyć muzyka palm daktylowych, kołysanych przez wiatr.

Dzień

6

W stronę Marrakeszu

Przeprawa przez Atlas Wysoki w stronę Marrakeszu. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Marrakeszu.

Dzień

7

W błękitnym mieście

Po śniadaniu wybierzemy się nad ocean, do miasta portowego Essaouira. Jest to „biało-niebieskie” miasteczko o „artystycznej” duszy. Słynie z warsztatów srebra, pysznych owoców morza, ryb oraz ze wspaniałych ciast. Miejsce to jest też pełne leczniczej muzyki, która podobno „wypędza z ciała złe duchy”. Jego największą atrakcją jest najstarszy na zachodnim wybrzeżu Afryki port. Na nocleg wrócimy do Marrakeszu. Nocleg w Marrakeszu.

Dzień

8

POŻEGNANIE

Wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowana/y skontaktuj się z nami!

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu, II rata (pozostała kwota) – płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Marrakesz-Warszawa to ok. 1500 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • 7 noclegów zgodnie z programem – riady, hotele, oberża, kazba (pokoje 2-osobowe), namioty
 • Wyżywienie 2 razy dziennie zgodnie z programem: śniadania i kolacje (w Marrakeszu tylko śniadania)
 • Kolację na Saharze z muzyką i tańcami
 • Transport zgodnie z programem – samochody terenowe oraz wszelkie ubezpieczenia
 • Profesjonalni kierowcy
 • Opiekę polskiej pilotki/gospodyni w Maroko (Martyny Łukasiak)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Polska-Marrakesz-Polska
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Biletów wstępu do miejsc ujętych w programie (ok. 35-40 EUR)
 • Uroczystej kolacji w 1 dniu – ok. 100 EUR
 • Dla chętnych wizyty w hammamie z masażem (40 EUR/1 os.)
 • Dla chętnych dopłata do pokoju jednoosobowego – 760 PLN
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?
Krok

1Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

Krok

4Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą.
Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

Krok

5W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie
 • hotele, riady, oberże, kazba (pokoje 2-osobowe)
 • 1 nocleg w obozowisku w namiocie
Galeria
Szczegóły

POGODA
W Maroku wyróżnić można 4 strefy klimatyczne, różniące się od siebie pogodą w poszczególnych okresach.  Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień (temperatury nie są tak wysokie jak latem), jednak tak naprawdę każdy okres jest dobry, aby odwiedzić ten kraj.  Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dzień jest bardzo ciepły to wieczory bywają dość chłodne, dlatego powinno się mieć ze sobą okrycie wierzchnie.

CZAS
-1 godzina w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Marokańczycy mówią także w języku berberskim. W biznesie i turystyce dominuje język francuski, a w niektórych miejscach można porozumieć się także uproszczonym angielskim.

RELIGIA
Dominującą religią jest islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dirham marokański. Najlepiej jednak mieć ze sobą Euro, które bez problemu wymienić można na miejscu, np. w banku lub kantorze (należy jednak unikać kantorów w hotelach lub na lotniskach, ponieważ obowiązujący tam kurs wymiany jest zwykle inny). Bez problemu można także wypłacać pieniądze z wielu dostępnych bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest porozumiewanie się choćby za pomocą Skype.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Obowiązuje ruch prawostronny. Na drogach trzeba być ostrożnym, ponieważ Marokańczykom zdarza się łamać przepisy drogowe. Co prawda, na wielu ulicach porządku pilnuje żandarmeria i policja, jednak w większości przypadków są to ulice ruchliwe, więc zadaniem służb jest jedynie kierowanie ruchem.

JEDZENIE
Marokańskich potraw spróbować można zarówno w restauracjach, jak i na targach i bazarach. Niemalże wszędzie można zjeść słynny tażin (tajin) (ryż, kurczak, warzywa). Marokańczycy jedzą także dużo tradycyjnego, pysznego chleba oraz słyną z godnych polecenia wyrobów cukierniczych.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Maroka nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– zgodnie z lokalnym prawem do meczetu mogą wchodzić jedynie wyznawcy islamu, jednak podczas podróży odwiedzimy te miejsca święte, do których wejście jest możliwe nie tylko dla muzułmanów, należy więc wtedy pamięć o odpowiednim ubiorze (chusty, dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
Pamiątek należy szukać na sukach, czyli targowiskach. Można tam kupić:
-wyroby ceramiczne (przede wszystkim tażin (tadżin) czyli tradycyjne marokańskie naczynie)
-przyprawy (szafran, kurkuma, kolendra) lub mieszanki przypraw (nazywane ras-el-hanout)
-dywany
-babouche (tradycyjne pantofle wykonane ręcznie z miękkiej skóry)

Dokumenty wjazdowe/wizy

Obywatele RP nie potrzebują wiz. Na granicy muszą oni okazać PASZPORT (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Maroka). Obostrzenia związane z Covid-19 wciąż się zmieniają. Należy sprawdzić aktualne wymagania przed wyjazdem.

Opis transportu

 • komfortowe samochody terenowe
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest MARCIN KAWA ENIL z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 7952294099, e-mail: biuro@vanellus.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h