Arabia Saudyjska – klasycznie

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz Arabię Saudyjską – jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu
 • Zobaczysz jedne z najważniejszych zabytków
 • Zachwycisz się bajkowymi sceneriami
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-10 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

Arabia Saudyjska to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. W trakcie tej podróży nie tylko odwiedzimy niektóre z zabytkowych miast, ale i raz po raz delektować się będziemy imponującymi krajobrazami tego tajemniczego Królestwa. Dowiemy się więcej o historii i zwyczajach panujących w Arabii Saudyjskiej, pospacerujemy po tętniących życiem bazarach, posmakujemy miejscowych specjałów. A wszystko to w kameralnej grupie, co pozwoli czerpać z podróży garściami.
Jeśli szukasz wyjazdu innego niż te, które obecnie oferuje rynek turystyczny to wiedz, że wyprawa do Arabii Saudyjskiej jest być może tym, czego właśnie potrzebujesz.

Program
Dzień

1

WARSZAWA - RIJAD

Wylot z Warszawy. Przylot do Rijad (Riyadh) – stolicy Arabii Saudyjskiej położonej w środkowej części kraju. Nazwa miasta pochodzi od arabskiego słowa ar-Riyāḍ i oznacza „miejsce ogrodów i drzew”. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Nocleg w Rijad (Riyadh).

Dzień

2

RIJAD - DŻUDDA

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Dżudda (Jeddah) – miasta położonego w zachodniej części kraju (nad Morzem Czerwonym), które uchodzi za jeden z najważniejszych ośrodków handlowych, przemysłowych i kulturalnych kraju. Przylot, po którym rozpoczniemy zwiedzanie. Z racji tego, że miasto to od wieków odwiedzali liczni pielgrzymi z różnych części świata (udający się przede wszystkim do Mekki) Dżudda uznawana jest też za jedno z najbardziej otwartych i liberalnych miast Arabii Saudyjskiej. Na początek pospacerujemy po historycznej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO części miasta. Jeśli będzie możliwość zobaczymy też słynny budynek Naseef (którego historia sięga wiele lat wstecz) i jedno z muzeów w którym dowiemy się więcej o historii Dżuddy i nie tylko. Na koniec dnia pospacerujemy po promenadzie, która biegnie nieopodal Morza Czerwonego. Po powrocie do hotelu czas wolny. Nocleg w Dżudda (Jeddah).

Dzień

3

DŻUDDA – TABUK

Po wcześniejszym śniadaniu ruszamy na lotnisko. Przelot do położonego w oazie u podnóża gór Harrat al-Uwajrid miasta Tabuk. Widoki, które dziś będziemy mogli podziwiać będą niesamowite, dlatego z pewnością będziemy mieli wiele okazji do ustrzelenia wyjątkowych zdjęć. Zatrzymamy się między innymi w okolicy Al-Shaq (niektórzy nazywają to miejsce również Wielkim Kanionem Arabii Saudyjskiej). Odpoczynek z widokiem na imponujące formacje skalne. Nocleg w Tabuk.

Dzień

4

TABUK - AL-ULA

Po wczesnym śniadaniu ruszamy w kierunku górzysto-pustynnego terenu Alzetah. Dzisiaj zobaczymy jedno ze starożytnych miejsc o nazwie Shoaib. Następnie zatrzymamy się w okolicy, która nazywana jest przez wielu jednym z najbardziej imponujących cudów przyrody całej Arabii Saudyjskiej – Tayeb Ism. Wędrówka wśród zapierających dech w piersiach skalnych pejzaży. Po krótkim odpoczynku ruszamy do miasta Al-Ula. Po przyjeździe zakwaterowanie. Nocleg w Al-Ula.

Dzień

5

Al-ULA

Dzisiaj (jeśli będzie możliwość) zwiedzimy Al-Ula i okolicę. Zobaczymy między innymi stanowisko archeologiczne Mada’in Salih (Mada’in Saleh), które w 2008 roku wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako pierwszy obiekt Arabii Saudyjskiej. Podziwiać tu można liczne, bogato zdobione grobowce królewskie, które datowane są one na okres między I wiekiem p.n.e. a I wiekiem n.e. W tej okolicy natrafiono też na inskrypcje pochodzące z wcześniejszych okresów, a nawet na prehistoryczne malowidła naskalne. Następnie zobaczymy zabytkowe grobowce Lion Tombs. Transfer na lotnisko i wylot do Rijad (Riyadh). Po przylocie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Rijad (Riyadh).

Dzień

6

RIJAD – AD-DIRIJJA – RIJAD

Śniadanie, po którym ruszamy na dalsze odkrywanie kraju w którym jesteśmy. Dzisiaj dowiemy się więcej o historycznym mieście, które słynie z imponujących budowli – Ad-Dirijja (Diriyah). Następnie (jeśli będzie możliwość) zobaczymy fort Masmak, który zbudowano około 1865 roku. Po zwiedzaniu udamy się na miejscowy souk czyli bazar. Wtopimy się w miejscowy klimat i podejrzymy codzienność handlujących mieszkańców. Od kolorów, zapachów czy gwaru można niemalże dostać zawrotów głowy, ale to właśnie w takich miejscach można poczuć prawdziwą lokalną atmosferę danego kraju. Następnie w jednym z muzeów dowiemy się więcej o Półwyspie Arabskim. Przed powrotem do hotelu zrobimy sobie przystanek nieopodal słynnego wieżowca, którego wysokość wynosi 311 m (posiada on 99 kondygnacji i jest chyba jednym z najwyższych budynków miasta). Na tym nie koniec, gdyż jeśli nam się uda to będziemy mieli okazję podziwiać widoki ze szczytu. Nocleg w Rijad (Riyadh).

Dzień

7

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot z Rijad (Riyadh). Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Ze względu na wewnętrzne regulacje kraju program zwiedzania może ulec zmianie.

Niektóre atrakcje mogą zostać zostać zamknięte bez wcześniejszego uprzedzenia, w związku z czym część punktów może być niemożliwa do zrealizowania.

W zależności od godzin przelotów przylot do Polski może nastąpić o 1 dzień później.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Rijad-Warszawa to ok. 2500 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • E-VISA – Nasze biuro pomoże w wypełnieniu wniosku on-line

CENA OBEJMUJE

 • 3 przeloty lokalne: Rijad – Dżudda; Dżudda – Tabuk; Al-Ula – Rijad (łącznie do kwoty 250 USD)
 • 6 noclegów zgodnie z programem – hotele 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem: samochody 4×4, samochód/bus
 • Bilety wstępu (oprócz biletów wstępu w dniu 5)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę anglojęzycznego lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Rijad-Warszawa (ok.  2500 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • E-visy do Arabii Saudyjskiej (ok. 120 USD)
 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt ok. 40 USD/os./posiłek)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1660 PLN
 • Biletów wstępu w dn. 5 – koszt ok. 140 USD/1 os. (cena może ulec zmianie)
Jak się zapisać?
Krok

1Zadzwoń do nas: kom. 533 593 933 lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

Krok

4Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą.
Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

Krok

5W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz e-visy.

OPIS TRANSPORTU

 • samochody 4×4, samochód/bus
 • 3 przeloty lokalne: Rijad – Dżudda; Dżudda – Tabuk; Al-Ula – Rijad (łącznie do kwoty 250 USD)
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h