Tajlandia i Laos

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz dwa wyjątkowe kraje podczas jednej wyprawy
 • Zobaczysz słynną ceremonię lokalnych mnichów
 • Poznasz kulturę oraz tradycje lokalnych mieszkańców
 • Zobaczysz najpiękniejsze buddyjskie świątynie
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz pod opieką polskojęzycznego tour leadera
 • Będziesz pod opieką lokalnych przewodników

Podczas tej podróży zwiedzisz dwa egzotyczne kraje Azji Południowo-Wschodniej – Tajlandię i Laos. Oba miejsca zachwycają, słyną z najpiękniejszych buddyjskich świątyń, gwarnych miast i spokojnych wiosek. W trakcie tej wyprawy podejrzysz z bliska codzienność mieszkańców, przybliżysz się do miejscowej kultury, poznasz lokalne zwyczaje i zobaczysz jak wygląda tradycyjna, poranna ceremonia mnichów. Jednego dnia wsiądziesz w tradycyjne łodzie, a innego pospacerujesz po bazarze, gdzie spróbujesz najpyszniejszych, miejscowych przysmaków. Czy nie brzmi to zachęcająco?
Azja to niesamowity kawałek świata – wyjedź z nami do Tajlandii i Laosu, a obiecujemy, że wrócisz z tej podróży z bagażem takich wspomnień, które towarzyszyć będą już na zawsze!

Program
Dzień

1

Wylot z lotniska w Warszawie do Bangkoku.

Dzień

2

BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu (zakwaterowanie od godziny 14.00 czasu lokalnego). Czas wolny na odpoczynek po podróży. Bangkok to nie tylko tętniąca życiem stolica, ale i największe miasto całej Tajlandii nazywane „Miastem Aniołów”. Starożytne świątynie tajskie, kolorowe, olśniewające pałace czy gwarne bazary zachwycają. A do tego tajska kuchnia uliczna, która zaspokoi swoimi smakami i oryginalnością podniebienie nawet najbardziej wybrednego smakosza. Nocleg w Bangkoku.

Dzień

3

BANGKOK – PHRAE

Po śniadaniu udamy się do jednej z najważniejszych świątyń całej Tajlandii – świątyni Wat Pho nazywanej Świątynią Leżącego Buddy. To nie tylko największa, ale i najstarsza świątynia Bangkoku, a w jej wnętrzu znajduje się ponad tysiąc wizerunków Buddy. Po zwiedzaniu wsiądziemy w tuk-tuki i drogą wiodąca przez pachnący targ kwiatów Pak Klong Talad dotrzemy do Wielkiego Pałacu Królewskiego. Jego budowę rozpoczęto już w 1782 roku, od XVIII wieku do połowy XX wieku kompleks był oficjalną rezydencją króla Tajlandii. Na jego terenie znajduje się świątynia Wat Phra Kaew w której podziwiać będziemy posągi ze srebra, złota czy kamienia, lśniące posadzki czy rysunki przedstawiające sceny z życia Buddy. Następnie spacerem udamy się na przystań, gdzie wsiądziemy w łódź i ruszymy w rejs wzdłuż kanału Thonburi. Dotrzemy między innymi do przepięknie udekorowanej tłuczonym szkłem świątyni Wat Arun – Świątyni Świtu uważanej przez wielu za symbol Bangkoku. Tego dnia pospacerujemy też po Chinatown – jednej z najbardziej kolorowych, pachnących i tętniących życiem dzielnic miasta. Wieczorem udamy się na stację, gdzie nocnym pociągiem ruszymy do Phrae. Nocleg w nocnym pociągu. (Ś, K)

Dzień

4

PHRAE

Przyjazd do Phrae nad ranem (zgodnie z rozkładem jazdy o godzinie 5.15). Phrae to jedno z miast północnej Tajlandii, zachwyca spokojem, świątyniami i dzielnicami z tradycyjnymi, drewnianymi domami. Śniadanie. Następnie odkryjemy okolice Phrae i pospacerujemy po historycznym centrum. Czeka nas też wycieczka rowerowa. Podejrzymy codzienne życie mieszkańców i ich zajęcia takie jak tkanie kapeluszy, ręczne robienie cegieł, kowalstwo czy rzeźbiarstwo. Następnie przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Tego dnia udamy się jeszcze do Vongburi – domu należącego do ostatniego księcia z Phrae. Budynek wykonano prawie w całości z drewna tekowego. Nocleg w Phrae. (Ś)

Dzień

5

PHRAE – CHIANG MAI

Po śniadaniu ruszymy do wioski Thung Hong. Weźmiemy udział w warsztatach farbiarskich podczas których dowiemy się jak wygląda krok po kroku proces barwienia tkanin naturalnymi barwnikami. Będzie okazja, by samemu stworzyć własną koszulkę, która będzie niepowtarzalną pamiątką z podróży. Z Thung Hong udamy się do Chiang Mai – największego miasta północnej Tajlandii malowniczo położonego nad rzeką Ping. Słynie ono między innymi z watów (buddyjskich świątyń) i nocnego bazaru. To właśnie tutaj organizuje się najczęściej kolorowe festiwale, a miłośnicy sportów stąd rozpoczynają większość trekkingów w pobliskie góry. Nocleg w Chiang Mai. (Ś)

Dzień

6

CHIANG MAI

Po śniadaniu wsiądziemy w tuk-tuki, którymi dotrzemy do najważniejszych miejsc całego Chiang Mai. Zobaczymy między innymi buddyjską świątynię Wat Phra Singh czy znajdujący się na starym mieście słynny Pomnik Trzech Króli. Pospacerujemy też po lokalnym bazarze Warorot (nazywanym też przez miejscowych bazarem Kad Luang), gdzie będzie okazja by posmakować kolejnych lokalnych specjałów, świeżych owoców czy warzyw. Po południu udamy się na górę Doi Suthep na której znajduje się świątynia o tej samej nazwie. Ze wzgórza rozciąga się widok na panoramę okolicy, czas na delektowanie się krajobrazem przy zachodzie słońca. Nocleg w Chiang Mai. (Ś)

Dzień

7

CHIANG MAI – FANG

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj odwiedzimy rezerwat w którym mieszkają słonie. Zwierzęta te są jednym z symboli tajskiej kultury, stąd Tajowie darzą je szacunkiem i otaczają opieką. Stamtąd ruszamy do Fang. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Fang. (Ś, O, K)

Dzień

8

FANG

Po śniadaniu udamy się w kierunku Parku Narodowego Doi Pha Hom Pok. Dotrzemy też do wioski Red Lahu, gdzie pod okiem jednego z mieszkańców nauczymy się jak zbiera się liście z których następnie wytwarza się aromatyczną herbatę. Dowiemy się też nieco o miejscowej kawie. Tego dnia będzie również okazja, by uczestniczyć w przygotowaniu tradycyjnego obiadu (doświadczenie to będzie niezwykle ciekawe, bo do przyrządzenia posiłku użyjemy tradycyjnych bambusowych pojemników i liści bananowca). Po południu udamy się nad wodospad Doi Pu Muen. Czas na relaks. Nocleg w Fang. (Ś, O, K)

Dzień

9

FANG – MAE SALONG – CHIANG RAI

Śniadanie w hotelu. Po posiłku ruszamy w kierunku jednego z najbardziej malowniczych regionów północnej Tajlandii – Doi Mae Salong. Ten górski obszar zamieszkiwany jest przez różnorodne mniejszości etniczne, które starają się pielęgnować swoje tradycje i zachować swoje zwyczaje w ciągle modernizującym się świecie. Udamy się do wioski plemienia Akha i Yao, gdzie podejrzymy codzienne życie mieszkańców. Następnie wyruszymy w do miasta Chiang Rai. Po przyjeździe wieczorne zwiedzanie Chiang Rai – wsiądziemy w tuk-tuki i ruszymy na podbój miasteczka. Zobaczymy między innymi wspaniale oświetloną złotą wieżę zegarową i posąg króla Mengrai. Kolację zjemy w klimatycznej, lokalnej restauracji. Nocleg w Chiang Rai. (Ś, K)

Dzień

10

CHIANG RAI – GOLDEN TRIANGLE – CHIANG KHONG

Po śniadaniu zobaczymy jedną z najbardziej niesamowitych świątyń całej prowincji Chiang Rai. Wat Rong Khun znana szerzej jako Biała Świątynia zaprojektowana została przez Chalermchai Kositpipata i stanowi niezwykle niekonwencjonalny przykład połączenia sztuki nowoczesnej i tradycyjnej (buddyjskiej). Po zwiedzaniu ruszamy w stronę Złotego Trójkąta (Golden Triangle). Po drodze zatrzymamy się kilka razy, między innymi przy Wat Pu Kao z panoramicznym widokiem na rzekę Mekong. Tego dnia odwiedzimy też jedno z miejscowych muzeów. Na nocleg dojedziemy do Chiang Khong, a przed snem obejrzymy jeszcze lokalny pokaz artystyczny. (Ś, K)

Dzień

11

CHIANG KHONG – PAKBENG

Wczesnym rankiem ruszamy w drogę do Laosu. Po przekroczeniu granicy wsiądziemy w tradycyjne łodzie. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie urocza wioska Pakbeng, gdzie spotkać można przedstawicieli przeróżnych lokalnych plemion. Po dotarciu do Pakbeng czas wolny na odkrywanie okolicy lub odpoczynek przy zachodzie słońca nad rzeką Mekong. Nocleg w Pakbeng. (Ś, O)

Dzień

12

PAKBENG – LUANG PRABANG

Dzisiaj malowniczą drogą wyruszymy do Luang Prabang. Część trasy przemierzymy łodzią, podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy. Obiad. Po drodze zatrzymamy się między innymi nieopodal słynnych jaskiń Pak Ou. Późnym popołudniem dotrzemy do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Luang Prabang (laotańska nazwa tego miejsca oznacza dokładnie Królewskie Miasto Delikatnego Obrazu Buddy). Nocleg w Luang Prabang. (Ś, O)

Dzień

13

LUANG PRABANG – WODOSPADY KUANG SI

Wczesnym rankiem udamy się do jednej ze świątyń, by zobaczyć ceremonię Tak Bath czyli procesję mnichów ubranych w tradycyjne, pomarańczowe stroje (to właśnie im mieszkańcy składają wtedy ofiary w atmosferze pełnej szacunku i spokoju). Obiecujemy, że udział w takiej uroczystości nie tylko pozwoli nam zagłębić się w tradycje i kulturę Luang Prabang, ale także będzie niesamowicie ciekawym, wzbogacającym doświadczeniem. Po ceremonii udamy się na targ, a następnie do lokalnej knajpki, by spróbować pysznej zupy, napić się aromatycznej kawy i podejrzeć codzienną rutynę mieszkańców. Następnie ruszamy na zwiedzanie Luang Prabang – jednego z najbardziej urokliwych laotańskich miast. Wsiądziemy w tuk-tuki i podziwiać będziemy niektóre z ponad 100 imponujących świątyń, między innymi świątynię Złotego Miasta (Vat Xieng Thong) czy Wat Wisunarat – najstarszą świątynię w mieście z charakterystycznymi, drewnianymi oknami. Po zwiedzaniu ruszymy w okolice malowniczego wodospadu Kuang Si, uznawanego przez wielu podróżników za najładniejszy w tej części Azji. Czas na relaks w zacisznym miejscu. Jeśli pogoda pozwoli chętni będą mieć możliwość skorzystania z orzeźwiającej kąpieli. Powrót do hotelu. Nocleg w Luang Prabang. (Ś)

Dzień

14

LUANG PRABANG – POŻEGNANIE

W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko i wylot z Luang Prabang. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z namiDopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2000 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bangkok, Luang Prabang-Warszawa to ok. 3000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • E-VISA do Laosu – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności.

CENA OBEJMUJE

 • 12 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 1 nocleg w nocnym pociągu)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (śniadania, 4 obiady, 5 kolacji)
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie, przejazd nocnym pociągiem na trasie Bangkok – Phrae, przeprawy łodziami, rowery
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Udział w warsztatach farbiarskich
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

CENA NIE OBEJMUJE

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bangkok, Luang Prabang-Warszawa (ok.  3000 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • E-visy do Laosu – ok. 300 PLN
 • Wyżywienia nieujętego w programie – koszt ok. 10-25 USD/os./dzień
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1260 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Zadzwoń do nas: kom. 533 593 933 lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

Krok

4Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą.
Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

Krok

5W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie
 • hotele 3* (pokoje 2-osobowe)
 • 1 nocleg w nocnym pociągu
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Wjazd do Laosu na podstawie paszportu (ważnego min. 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) i ważnej wizy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. Wjazd do Tajlandii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy).

OPIS TRANSPORTU

 • wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie
 • nocny pociąg na trasie Bangkok – Phrae
 • przeprawy łodziami
 • rowery
Mapa

Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h