Moskwa i Petersburg, „dwie stolice” w jednej podróży

Dlaczego warto?

Wycieczka zawieszona

 • Zwiedzisz dwa najpiękniejsze miasta w Rosji
 • Zobaczysz najważniejsze zabytki i wtopisz się w lokalne życie
 • Będziesz podróżować w małej grupie (6-12 osób)
 • Będziesz pod opieką polskiego pilota

Rosja budzi różne skojarzenia. Niektórzy widzą w niej tyrana, inni z zachwytem wczytują się w rosyjską literaturę czy podziwiają rosyjską sztukę. Jedno jest pewne – obok Rosji nikt nie przechodzi obojętnie.
Moskwa i Petersburg to dwa miasta najczęściej odwiedzane przez turystów. Nic dziwnego, gdyż te dwa miasta mają wiele do zaoferowania odwiedzającym, od zachwycających zabytków, cerkwi po wspaniałe parki. A co najważniejsze Rosjanie po prostu nas Polaków lubią, więc czujemy się tam dobrze.

Istnieje możliwość wydłużenia programu o Wyspy Sołowieckie. Jeśli jesteś zainteresowana/y kliknij w program poniżej:

Program
Dzień

1

WARSZAWA - MOSKWA

Wylot z Warszawy. Przylot do Moskwy, transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu rozpoczniemy odkrywanie piękna stolicy Rosji. Jeśli czas pozwoli pierwszy spacer głównym deptakiem miasta – ulicą Arbat. Nocleg w Moskwie.

Dzień

2

MOSKWA

Zwiedzanie centrum Moskwy – zaczniemy od Teatru Bolszoj (z zewnątrz) i Placu Rewolucji, a później przejdziemy na Plac Czerwony – odwiedzimy Lenina w jego Mauzoleum, następnie zwiedzamy okazałą XIX-wieczną galerię handlową GUM oraz bajkowy Sobór Wasyla Błogosławionego. Zobaczymy też klimatyczny Sobór Kazańskiej Ikony MB. Po południu zapoznajemy się ze wspaniałymi zbiorami malarstwa i kultury rosyjskiej zgromadzonymi w Galerii Tretiakowskiej. Wieczorem wycieczka po najpiękniejszych stacjach moskiewskiego metra. Nocleg w Moskwie.

Dzień

3

MOSKWA

Dzień rozpoczynamy od zwiedzenia potężnego Soboru Chrystusa Zbawiciela. Dalej spacerując wzdłuż rzeki Moskwy zobaczymy m.in. kontrowersyjny pomnik Piotra I, a także wspaniałą panoramę Kremla z jego majestatycznymi soborami, które zwiedzimy. Na Kremlu podziwiać będziemy również największą armatę świata Car-puszkę i największym na świecie dzwon –   Car-kołokoł. Po południu odwiedzimy tereny Wystawy Osiągnięć Gospodarki Narodowej – postradzieckiego kompleksu wystawowego na terenie którego znajduje się m.in. znana wieża telewizyjna Ostankino. Nocleg w Moskwie.

Dzień

4

MOSKWA - PETERSBURG

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd metrem na Worobiowe Wzgórza z których roztacza się wspaniała panorama miasta. Następnie wizyta w dzielnicy Izmajłowo gdzie znajduje się potężny pchli targ – będzie to świetna okazja do zakupu pamiątek. Po południu przejedziemy na Dworzec Leningradzki, z którego odjedziemy w podróż do Petersburga ekspresowym pociągiem „Sapsan” (odj. 17:30 lub 17:40). Po przyjeździe (21:16/21:35) transfer do hotelu. Dla chętnych pierwszy „białonocny” spacer nad Newę. Nocleg w Petersburgu.

Dzień

5

PETERSBURG

Późne śniadanie w hotelu. Następnie wyruszamy na zwiedzanie dawnej stolicy Imperium Romanowów. Spacer główną aleją miasta – Newskim Prospektem. Położonych jest przy nim wiele ważnych gmachów m.in. Teatr Aleksandyjski czy jedna z najważniejszych świątyń prawosławia – Sobór Kazański. Następnie, wzdłuż Kanału Gribojedowa, dojdziemy do jednego z symboli Petersburga – Cerkwi Zbawiciela na Krwi. Po zachwyceniu się pięknym wnętrzem tej świątyni przejdziemy Mostem Troickim na drugi brzeg Newy. Czeka tam na nas m.in. najstarszy budynek miasta tzw. domek Piotra I oraz słynny krążownik Aurora. Nocleg w Petersburgu.

Dzień

6

PETERSBURG

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania najstarszej części miasta – Twierdzy Pietropawłowskiej którą na Wyspie Zajęczej zdecydował się założyć car Piotr I. Następnie przejdziemy do Soboru św. Izaaka – największej świątyni Petersburga. Zapoznamy się ze wspaniałymi wnętrzami, wyjdziemy także na kopułę soboru z której rozpościera się doskonały widok na miasto. W dalszej części dnia zobaczymy pomnik Piotra I („Miedziany jeździec”), budynek Admiralicji ze złotą iglicą oraz zabytkowe budynki położone na cyplu Wyspy Wasilewskiej. Przejdziemy także na Plac Pałacowy gdzie zachwycimy się architekturą Pałacu Zimowego oraz gmachu Sztabu Generalnego. Późnym wieczorem udamy się nad Newę, by skorzystać ze wspaniałej atrakcji okresu „białych nocy” – czeka nas rejs po rzece i podziwianie pięknie iluminowanych zwodzonych mostów. Nocleg w Petersburgu.

Dzień

7

PETERSBURG

Całodzienna wycieczka do podmiejskiej rezydencji carów w Peterhofie. Zobaczymy olśniewającą złotem Wielką Fontannę, zwiedzimy wyszukane wnętrza Wielkiego Pałacu i odpoczniemy wśród wspaniałych carskich ogrodów. Nocleg w Petersburgu.

Dzień

8

POŻEGNANIE

Po śniadaniu czeka nas wizyta w jednym z największych muzeów świata – Ermitażu. Ze względu na różnorodność i ogrom zbiorów tempo zwiedzania każdy dobierze indywidualnie. Po wyjściu z Ermitażu czas wolny na własne spacery po Petersburgu. Po południu transfer na lotnisko. Wylot z Petersburga. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

*Zjawisko Białych Nocy możliwe jest do zaobserwowania w terminie 05.06-12.06.2021 oraz 26.06-03.07.2021.

Istnieje możliwość wydłużenia programu o Wyspy Sołowieckie. Jeśli jesteś zainteresowana/y kliknij w program poniżej:

Terminy/ceny
Termin

WYCIECZKA ZAWIESZONA

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Moskwa, Petersburg-Warszawa to ok. 1200 PLN -1400 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
 • WIZA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

 

Cena obejmuje

 • 7 noclegów: noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 3*
 • 7 śniadań
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty komfortowy minivan/bus podczas transferów, pociąg na trasie Moskwa-Petersburg)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Moskwa, Petersburg-Warszawa (ok. 1200 PLN – 1400 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Biletów wstępu i biletów na metro (ok. 140-170 USD)
 • Wizy – (ok. 550 PLN)
 • Wyżywienia nieujętego w programie
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 760 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Zadzwoń do nas: kom. 533 593 933 lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

Krok

4Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą.
Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

Krok

5W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi: pokoje 2-osobowe w hotelach 3*. Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. – 760 PLN.

Galeria
Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Rosji na podstawie paszportu (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z Rosji) oraz ważnej wizy. Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. 

POGODA
Z racji tego, że Rosja jest uznawana za jedno z największych państw świata to klimat i pogoda różnią się w zależności od regionu. Przeważnie panującym klimatem jest klimat kontynentalny strefy umiarkowanej i podbiegunowej, na wschodnim wybrzeżu panuje klimat monsunowy, a nad Morzem Czarnym klimat podzwrotnikowy typu śródziemnomorskiego.

CZAS
+ 1 godzina w stosunku do czasu letniego w Polsce.

JĘZYK
Ogólnonarodowym językiem urzędowym na terenie całej Rosji jest język rosyjski. Wiele republik wchodzących w skład Rosji zatwierdziło jednak (oprócz języka rosyjskiego) własne języki urzędowe. Dokładne określenie liczby języków urzędowych nie jest więc do końca możliwe. W Rosji można porozumieć się też w języku ukraińskim. Młodzi coraz częściej mówią po angielsku.

RELIGIA
Większość mieszkańców Rosji to chrześcijanie (znaczna ich część to wyznawcy prawosławia).

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne lub nieco wyższe niż ceny w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Rosji jest rubel rosyjski (RUB). Najlepiej zabrać ze sobą EURO lub DOLARY i wymieniać na miejscu na lokalną walutę (co prawda, można dokonać tego jeszcze w Polsce, ale często ruble sprzedawane są po bardzo niekorzystnym kursie). Wymiany w Rosji najlepiej dokonać w kantorach lub bankach.

INTERNET/WI-FI
W większych miastach ilość udostępnianych sieci Wi-Fi jest spora. Wiele nie zostaje zabezpieczonych hasłem, stąd można z nich swobodnie korzystać. Na prowincji dostęp do internetu wciąż ogranicza się jedynie do hoteli lub restauracji.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem – minuta rozmowy może kosztować aż 16zł! Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

BEZPIECZEŃSTWO/RUCH DROGOWY
Rosjanie dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Stan dróg w wielu miejscach jest zły, często brakuje podstawowego oznakowania. Przechodząc przez jezdnie należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Rosji nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz błonicę, tężec. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do miejsc świętych wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym
– proszę pamiętać o zabraniu nie tylko lżejszej odzieży, ale i bluzy/swetra (przydadzą się na chłodniejsze wieczory) oraz kurtki przeciwdeszczowej
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– w okresie letnim przydadzą się z pewnością krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– matrioszki (rosyjskie lalki wkładane jedna w drugą)
– wyroby z drewna (między innymi tradycyjnie zdobione łyżki)
– blaszane, tradycyjnie zdobione tace
– słodycze
– alkohol
– można pokusić się o przywiezienie niewielkiego, ręcznie zdobionego samowaru

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy minivan/bus
 • Metro w Moskwie i Petersburgu – jest to najwygodniejsza forma przemieszczania się
 • Pociąg na trasie Moskwa-Petersburg
Mapa

Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 15, 31-539 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762565270, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

  ×
  Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h