Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Gruzji
 • Będziesz uczestniczyć w gruzińskiej biesiadzie
 • Podróże w małych grupach (6-15 osób)
 • Będziesz pod opieką duetu: polski pilot i gruziński kierowca
 • Wyżywienie w cenie

Gruzja – z czym Ci się kojarzy?
Każdy kto jedzie pierwszy raz do Gruzji ma o tym kaukaskim kraju własne wyobrażenie. Większości Gruzja kojarzy się z pięknymi widokami górskimi, ciepłym morzem, z odrobinę „wschodnim zamieszaniem”, miejscem nie zadeptanym jeszcze tak bardzo przez turystów jak zachód… I to wszystko prawda. Jednak Gruzja to coś więcej, niż tylko piękne widoki. Gruzja to kraj, gdzie już od pierwszego momentu można się poczuć jak w domu lub jak w odwiedzinach u starych, dobrych znajomych. To miejsce, gdzie na każdym kroku spotkamy się z gościnnością i życzliwością mieszkających tu ludzi. A dopełnieniem całości będzie gruzińska kuchnia, która zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia, wspaniałe gruzińskie wino oraz niesamowite uczty z tradycyjnymi toastami.

Gruzja jest jednym z tych miejsc, które z powodzeniem można nazwać rajem na ziemi, a ten kto choć raz ją odwiedzi – będzie chciał tam wrócić.

Zapraszamy więc do Gruzji, kraju winem płynącego.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy – zgodnie z rozkładem lotów: 16.05. Przylot do Kutaisi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg w Kutaisi.

2 dzień: KUTAISI – UPLISCYCHE – TBILISI
Po śniadaniu wyruszamy do stolicy Gruzji – Tbilisi. Po drodze zatrzymamy się w skalnym mieście Upliscyche – jednym z pierwszych ośrodków mieszkalnych w Gruzji. Po południu dojedziemy do Tbilisi. Wieczorem uroczysta gruzińska kolacja ze słynnymi toastami i z tańcami gruzińskimi. Nocleg w Tbilisi.

3 dzień: TBILISI
Zwiedzanie stolicy Gruzji – Tbilisi – miasta malowniczo położonego wśród wzgórz, w wąwozie rzeki Kury. Spacer po starym mieście – zobaczymy m.in. najważniejsze tbiliskie cerkwie: Sioni, Metechi, Anczischati. Wieczorem dla chętnych relaksująca wizyta w łaźniach siarkowych. Nocleg w Tbilisi.

4 dzień: DAWID GAREDŻA – KACHETIA
Przejazd do klasztoru Dawid Garedża, tuż przy granicy z Azerbejdżanem. Zwiedzanie monastyru. Następnie przejazd do regionu, słynącego z najlepszego wina – Kachetii. Najpierw odwiedzimy monaster Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino. Później zwiedzimy malownicze miasteczko Sighnagi i odwiedzimy lokalnego gospodarza, który ugości nas winem. Na nocleg wrócimy do Tbilisi.

5 dzień: TBILISI – MCCHETA – ANANURI – KAZBEGI
Po śniadaniu wyruszymy w stronę Kazbegi. Po drodze zatrzymamy się w Mcchecie, duchowej stolicy Gruzji ze wspaniałą katedrą Sweti Cchoweli i prastarym kościołem Dżwari, spod którego rozpościera się wspaniała panorama. Potem Gruzińską Drogą Wojenną udamy się w Kaukaz, zatrzymując się w kilku niesamowitych punktach widokowych, a także przy twierdzy Ananuri, położonej nad lazurowym zbiornikiem Żinvali. Zanim dojedziemy do naszego celu – Kazbegi zatrzymamy się jeszcze kilkakrotnie, aby na spokojnie nacieszyć się widokiem i zrobić kilka świetnych ujęć. Nocleg w Kazbegi.

6 dzień: KAZBEGI
Dziś wstajemy bardzo wcześnie, jeszcze przed wschodem słońca podjedziemy pod przepięknie położoną cerkiewkę Cminda Sameba, gdzie będziemy podziwiać wschód słońca i górskie pejzaże z majestatyczną górą Kazbek w tle. Tego dnia śniadanie zjemy na przełęczy, otoczeni malowniczą panoramą. Trekking pod lodowiec. Nocleg w Kazbegi.

7 dzień: KAZBEGI – KUTAISI
Po śniadaniu ruszamy w drogę Kutaisi. Po drodze dla chętnych będzie możliwość wzięcia udziału w raftingu. Nocleg w Kutaisi.

8 dzień: KUTAISI – BATUMI
Tego dnia wyruszymy w stronę Batumi, które jest słynnym uzdrowiskiem na wybrzeżu Morza Czarnego. Po drodze odwiedzimy także położoną niedaleko Kutaisi Jaskinię Prometeusza z niesamowitymi formami skalnymi. Nocleg w Batumi.

9 dzień: BATUMI
Odpoczynek i plażowanie. Nocleg w Batumi.

10 dzień: BATUMI
Odpoczynek i plażowanie. Nocleg w Batumi.

11 dzień: BATUMI – KUTAISI
Odpoczynek i plażowanie. Około południa przejazd do Kutaisi, na miejscu kolacja, a ok. 19.30 przejazd na lotnisko w Kutaisi i wylot do Polski zgodnie z rozkładem o 22.00.

Dla chętnych możliwość przedłużenia pobytu w Batumi o 4 dni.

12 – 14 dzień: BATUMI
Odpoczynek i plażowanie. Nocleg w Batumi.

15 dzień: POŻEGNANIE
Około południa przejazd do Kutaisi, na miejscu kolacja, a ok. 19.30 przejazd na lotnisko w Kutaisi i wylot do Polski zgodnie z rozkładem o 22.00.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Terminy/Cena

TERMINCENA (6-15 osób)
08.07-18.07.2017*2670PLN + 770USD
05.08-15.08.2017*2670PLN + 770USD

*Możliwość przedłużenia pobytu w Batumi o 4 dni.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (1500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Część w USD: płatna pilotowi pierwszego dnia po przylocie na miejsce. Banknoty USD muszą być wydane po 1996 roku, nie mogą być zniszczone, zapisane.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa to ok. 1400 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1400 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa (do kwoty 1400 PLN)
 • 10 noclegów zgodnie z programem
 • Wyżywienie dwa razy dziennie, w kilku miejscach zamiast obiadokolacji – obiad – kuchnia gruzińska
 • Gruzińska supra z tradycyjnymi potrawami i tańcami gruzińskimi
 • Opiekę polskiego pilota i gruzińskiego kierowcy
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty komfortowy i klimatyzowany bus)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Wydatków na pamiątki
 • Biletów wstępu – ok 40 USD
 • Dodatkowego pobytu w Batumi– 330 USD (4 noclegi ze śniadaniem)

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 506 965 755 lub napisz maila: biuro@czajkapodroze.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach i pensjonatach. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Gruzji na podstawie ważnego paszportu (min, 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) lub dowodu osobistego.

POGODA
Gruzja to kraj zróżnicowany geograficznie, więc pogoda jest zależna od regionu. Najogólniej – temperatura jest zwykle wyższa o ok. 10 stopni niż w Polsce o danej porze roku. W górach jednak zawsze jest chłodniej a np. w Batumi, gdzie klimat jest już podzwrotnikowy stosunkowo często zdarzają się gwałtowne opady. Najwyższe temperatury utrzymują się od połowy czerwca do końca sierpnia. We wrześniu jest już trochę chłodniej a krajobraz nabiera kolorów jesiennych. Maj zwykle też jest ciepły a budząca się do życia przyroda zachęca do przyjazdu.

CZAS
+2 godziny w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język gruziński, ale praktycznie każdy Gruzin mówi po rosyjsku. Z młodszym pokoleniem można także porozmawiać po angielsku.

RELIGIA
Większość Gruzinów należy do kościoła prawosławnego. Na południu kraju, głównie w Adżarii, mieszkają muzułmanie i tam natrafimy na meczety. Katolicy stanowią mniej niż 1%.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Chleb – 1.4 zł butelka wody mineralnej – 1.8 zł;
Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Gruzji jest LARI, które dzieli się na 100 TETRI. W Gruzji nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY, które bez problemu można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak aby banknoty były wydane po 1996 roku i nie były zniszczone. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów. Płatność kartą nie jest jeszcze zbyt popularna.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. W większości hoteli i pensjonatów, restauracji zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Na terenie Gruzji działa kilku operatorów telefonicznych. Najlepiej kupić starter gruzińskiego operatora (czasami na lotniskach rozdawane są bezpłatne karty SIM). Pilot na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze. Średnia cena za sms do Polski wysłanego z gruzińskiego numeru to 30 groszy/ minuta za połączenie: 40 groszy/ minuta.
Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu jeśli chcą Państwo skorzystać z gruzińskich kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Gruzini jeżdżą szybko i nie do końca zgodnie z przepisami, dlatego przy przechodzeniu przez ulicę należy mieć oczy naokoło głowy. Wiele niebezpieczeństw czyha na gruzińskiego kierowcę: drugi gruziński kierowca, krowa, świnia, pieszy – dlatego mimo pozornego braku jakichkolwiek zasad Gruzini jeżdżą ostrożnie i bezpiecznie choć nam, nawykłym do europejskich zasad, może się wydawać, że na gruzińskich drogach panuje pełna samowola.

ETYKIETA PRZY STOLE
Gruzini to naród bardzo gościnny. Gościa traktują jak członka rodziny. Siedząc przy stole należy przestrzegać etykiety. Głównodowodzącym jest tzw. TAMADA. To on wygłasza toasty i dba o to by nikomu nie zabrakło wina. Wino pijemy po każdym toaście i do dna. Stoły są zwykle suto zastawione i cały czas należy coś zagryzać. Kuchnia gruzińska jest przepyszna, więc od razu należy odpuścić wszelkie diety i rozkoszować się lokalnymi smakołykami. W zależności od regionu, nasi piloci będą polecać lokalne pyszności.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu. Gruzja została obficie zaopatrzona w źródła wód mineralnych – większość z nich można zakupić w sklepach m. in. borżomi, likani, sairme, nabehlawi, bahmaro.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Gruzji nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do cerkwi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania skalnych miast i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic, dla bardziej wrażliwych – buty do pływania, gdyż plaże w Batumi są kamieniste
– lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– doskonałe gruzińskie wino, choć spory wybór tego trunku dostępny jest już w Polsce; czacza – gruziński bimber
– gruzińska herbata
– wszelkiego rodzaju tradycyjne czapki
– ręcznie robione skarpety
– filcowe zabawki
– emaliowana biżuteria
– akcesoria do picia wina: kielichy, kanci – rogi
– przyprawy: adżyka, sól swańska, chmeli suneli

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!